پیشنهاد از طریق پیامک

BizimTuti

مهمترین بیماری های عروس هلندی و راه‌های درمان

سرماخوردگی، اسهال، عفونت روده، گیر کردن تخم در مجرای تخمگذاری، پرریزی و کندن پرها از مهمترین مشکلات و بیماری های عروس هلندی است که با برخی اقدامات خانگی اولیه می‌توان آن را برطرف کرد ولی بهتر است برای درمان قطعی به دامپزشک مراجعه شود.

 


اگر بیماری خاصی در عروس هلندی و نحوه درمان آن مد نظر شماست، با انتخاب عنوان مورد نظر خود در فهرست زیر، سریع‌تر به آن دسترسی یابید:


مهمترین بیماری‌ های عروس هلندی

۱. سرماخوردگی

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عروس هلندی سرماخوردگی است که با پایین آمدن دمای محیط بیشتر با آن مواجه خواهید بود و با علائمی مانند آبریزش بینی، گرفتگی بینی و تنفس از راه دهان، عطسه‌های مکرر به همراه پاشیده شدن ترشحات بینی، التهاب چشم‌ها، کسلی و کم اشتهایی پرنده همراه است.

نحوه درمان
برای درمان سرماخوردگی عروس هلندی خود می‌توانید از کپسول‌های تتراسایکلین یا اکسی تتراسایکلین یا دایکسی سایکلین استفاده کنید. بدین منظور یک عدد کپسول را باز کرده و یک چهارم از محتوای آن را در یک لیوان آب حل کنید و به جای آب آشامیدنی مورد نیاز پرنده در اختیار او قرار دهید.نکته: آب حاوی کپسول را هر ۲۴ ساعت تعویض کنید و با آب تازه که با کپسول مخلوط کرده‌اید جایگزین کنید.

جهت تهیه انواع مکمل و ویتامین به پیج bizim_tuti_petshop مراجعه فرمایید

۲. خس خس سینه عروس هلندی

خس خس سینه و صدا دار شدن تنفس، نفس کشیدن با منقار باز یا بریده بریده نفس کشیدن عروس هلندی، می‌تواند در ادامه سرماخوردگی پرنده ایجاد شود و یا در اثر خوردن دانه‌های کثیف و آلوده به فضولات پرنده ایجاد شده باشد.

نحوه درمان
برای درمان خس خس سینه و مشکلات تنفسی اگر در ادامه سرماخوردگی پرنده است و با سایر علائم آن همراه است، به روش بالا عمل کنید و اگر علت دیگری عامل ایجاد آن است، یک قاشق چایخوری الکل طبی رقیق را با دو قطره گلیسیرین در آب آشامیدنی پرنده مخلوط کنید و در اختیار او قرار دهید.

۳. مدفوع آبکی و اسهال عروس هلندی

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های بیمار شدن عروس هلندی تغییر شکل، حالت و رنگ مدفوع پرنده است. اسهال از بیماری‌ های عروس هلندی است که به راحتی می‌توانید در منزل به درمان آن اقدام کنید.

نحوه درمان
در ابتدا یک قطره روغن کرچک یا روغن زیتون در دهان پرنده بریزید تا عامل اسهال از بدن او خارج شود و سپس برای چند روز پرنده را با زرده تخم مرغ سفت شده یا بیسکوییت رنده شده تغذیه کنید. همچنین اگر پر‌های پرنده آلوده به مدفوع است پرنده را حمام نیم گرم کرده و پر‌های کثیف را به آرامی قیچی کنید.

جهت تهیه انواع مکمل و ویتامین به پیج bizim_tuti_petshop مراجعه فرمایید

۴. عفونت روده و فضولات سبز رنگ

علت این بیماری و خارج شدن فضولات سبز رنگ همراه با فشار، اغلب به علت عفونت روده است که در صورت عدم درمان می‌تواند در فرایند جفتگیری پرنده نیز تاثیر منفی بگذارد.

نحوه درمان
برای درمان این بیماری پرنده را گرم نگه دارید. دمای مناسب برای عروس هلندی بیمار دمای بین ۳۰ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است. همچنین می‌توانید به او چای معمولی یا ذغال پرنده بدهید. ذغال پرنده، خنثی کننده سالم اسید‌های طبیعی و کمک کننده به هضم غذاست. این ماده خاصیت سم‌زدایی دارد و برای درمان عفونت روده عروس هلندی بسیار مناسب است و از مشکلات دستگاه گوارش پرنده نیز جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید ذغال را در مقادیر کم با غذای روزانه پرنده مخلوط کنید یا هفته‌ای دوبار در کف قفس بریزید.

جهت تهیه انواع مکمل و ویتامین به پیج bizim_tuti_petshop مراجعه فرمایید

۵. گرفتگی مجرای تخمگذاری عروس هلندی ماده

گرفتگی مجرای تخمگذاری از بیماری‌ های عروس هلندی ماده است که اغلب در اثر تشکیل نشدن پوسته تخم، تغذیه غل و کم تحرگی پرنده ماده ایجاد می‌شود و باعث پف کردن پرنده، بیحالی و بی تحرکی و در صورت عدم رسیدگی به موقع، تلف شدن پرنده در چند ساعت می‌شود.

نحوه درمان
با مالیدن یک قطره خوراکی مایع در داخل و اطراف مخرج و گرم نگهداشتن پرنده، ماساژ نرم و با احتیاط اطراف مخرج به پرنده ماده، به او در دفع تخم کمک کنید و توجه داشته باشید هرگز پوسته تخم را به داخل بدن پرنده فشار ندهید. در صورتی که نتوانستید تخم را با ماساژ دادن و اقدامات درمانی خانگی دیگر خارج کنید حتما به دامپزشک متخصص مراجعه کنید تا با اقدامات پزشکی مختلف و در صورت نیاز با جراحی و اعمال تخصصی این کار را انجام دهد.

۶. پر کندن عروس هلندی

هر چند یکی از عادت‌های عروس هلندی کندن پرهایش است، اما این کار را هر چند روز یک بار و به میزان کم انجام می‌دهد. اگر پرنده اقدام به کندن پرهایش به طور مداوم کرد حتما باید اقدامات درمانی را برای او شروع کنید.

نحوه درمان
ابتدا پر‌های پرنده و بدنش را به دقت بررسی کنید تا از وجود یا عدم وجود شپش مطمئن شوید. اگر بدن پرنده دچار شپش شده بود که باید با مراجعه به دامپزشک و تهیه محلول‌های ضد شپش اقدام به درمان پرنده کنید و قفس پرنده را به خوبی ضدعفونی کنید. ولی چنانچه در بدن پرنده شپشی مشاهده نکردید احتمالا پرنده دچا  خشکی پر‌ها و کاهش چربی طبیعی لازم در بدنش شده است. با رعایت تغذیه صحیح عروس هلندی و اضافه کردن مغز گندم خشک و مقداری روغن گندم در غذای روزانه پرنده، این مشکل به زودی برطرف خواهد شد. همچنین استفاده از مکمل‌های غذایی (ویتامین جهت مصرف دامپزشکی) در کنار غذا‌های پرنده توصیه می‌شود.

جهت تهیه انواع مکمل و ویتامین به پیج bizim_tuti_petshop مراجعه فرمایید

پرریزی عروس هلندی
۷. چاقی عروس هلندی

از دیگر بیماری‌های شایع عروس هلندی، چاقی مفرط و کم تحرکی اوست که اغلب در اثر تغذیه نادرست و زیاد غذا دادن به پرنده به وجود می‌آید و می‌تواند در صورت عدم درمان مشکلات جانبی دیگر برای پرنده و حتی مرگ زودرس او را به همراه داشته باشد.

نحوه درمان
برای درمان چاقی عروس هلندی از دادن دانه‌های با چربی بالا مانند تخم آفتابگردان، شاهدانه و تخم کتان به پرنده خودداری کنید و بیشتر از ارزن و میوه و سبزی در جیره غذایی پرنده استفاده نمایید. همچنین وادار کردن پرنده به پرواز در محیط‌هایی مانند پاسیو یا یک اتاق بزرگ به رفع چاقی او کمک خواهد کرد.توجه: هرگز با گرسنگی دادن به پرنده خود سعی در لاغر شدن وی نکنید، زیرا جز آزار پرنده کار خاصی انجام نداده‌اید و مشکلات جدی دیگری را برای پرنده خود ایجاد خواهید کرد.

سخن پایانی

توصیه می‌کنیم با دیدن اولین علائم بیماری در عروس هلندی حتما به دامپزشک مراجعه کنید؛ زیرا طبیعت این پرندگان به گونه‌ای است که تا حد توان بیماری خود را پنهان می‌کنند. چرا که بیشتر پرندگان شکار خوبی برای حیوانات دیگر هستند و سعی می‌کنند بیماری خود را تا حد ممکن پنهان کنند و زمانی شما متوجه می‌شوید که از بیمار شدن پرنده زمان زیادی گذشته است! با این وجود اگر شرایط فعلی شما به نحوی است که امکان مراجعه به دامپزشک را ندارید می‌توانید از توصیه‌های بالا برای درمان بیماری‌ های عروس هلندی خود کمک بگیرید.

جهت تهیه انواع مکمل و ویتامین به پیج bizim_tuti_petshop مراجعه فرمایید

نحوه سفارش

چطور سفارش بدم؟

سفارش کالا در بیزیم طوطی از طریق ثبت سفارش در وب سایت فروشگاه و یا از طریق دایرکت اینستاگرام و همچنین در پیام رسان واتس آپ و از طریق تماس تلفنی با مدیریت سایت امکان پذیر می‌باشد.

شرایط ارسال چطوره؟

دوستان در نظر داشته باشند که ارسال کالا به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس صورت میگیرد که در ارسال لوازم و مکملها و ویتامینها که وزن و حجم کم دارند ،هیچ محدودیتی وجود ندارد ،اما در مورد ارسال قفس که وزن زیاد و حجم زیاد دارد و نیاز به بسته بندی دارد ،علاوه بر کرایه و تعرفه ثابت که دارند ،هزینه بسته بندی رو این کرایه حساب میشود ،به این علت ارسال قفس به شهرستانها مقدور نمیباشد ،ارسال قفس فقط در داخل کلانشهر تبریز میسّر می‌باشد که از طریق اسنپ انجام میگیرد و کرایه اسنپ زمان دریافت توسط مشتری پرداخت می‌گردد.

پرداخت هزینه

جهت ثبت سفارش ،قبل از ارسال باید تسویه گردد و عزیزانی که از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش می کنند ،سیستم به صورت آنلاین شماره حساب و یا درگاه بانکی را به صورت اتوماتیک در اختیار کاربر قرار داده و قابل رویت می‌باشد که هم به صورت مستقیم اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر و یا به صورت آنلاین از طریق درگاه بانکی اقدام به پرداخت مبلغ و تسویه حساب خود می کند،عزیزانی که از طریق واتس آپ و یا دایرکت اینستاگرام اقدام به ثبت سفارش خود می کنند ،در تماس با مدیریت سایت شماره حساب فروشگاه بیزیم طوطی را دریافت می‌کنند.

چرا به شما اعتماد کنم؟

در طول چندین سال متمادی فروشگاه بیزیم طوطی سعی کرده تا از محصولات و مکملهایی جهت عرضه در فروشگاه خود کند که از کیفیت درجه یک و مکملهایی با تاریخ ماندگاری زیاد و اورجینال باشد که همین سیاست و رویه را هم در سایت بیزیم طوطی نیز پیش گرفته و با ارسال سریع و به موقع در کمترین زمان ممکن در جلب رضایت مشتریان را داشته باشیم.

ضمانت چه شرایطی داره؟

ضمانت بیزیم طوطی ،استفاده از مکملها و ویتامینهای با برند معتبر از شرکتهای معروف و قدر که در زمینه پرورش پرندگان زینتی که حرف اول را میزنند و از طریق قانونی و تحت نظارت اداره دامپزشکی وارد کشور میشود را تهیه کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

آیا امکان عودت وجود داره؟

امکان عودت کالا و یا مکمل زمانی امکانپذیر می‌باشد که محصول و سفارشی به صورت اشتباهی از طرف فروشگاه بیزیم طوطی به مشتری ارسال گردد.

درباره بیزیم طوطی

 درباره بیزیم طوطی

تحقیقات بسیاری از دانشمندان و روانپزشکان گواه این مطلب است ،که داشتن حیوان خانگی علی الخصوص ،پرندگان زینتی و طوطی سانان نه تنها مضر نیست بلکه مفید و اثر بخش هست و در درمان بسیاری از بیماریهای روحی و روانی اثر مستقیم و معجزه آسایی دارد.با افتخار اعلام می داریم که سالن تکثیر و پرورش بیزیم طوطی بیش از یک دهه در زمینه تکثیر و پرورش انواع طوطی سانان فعالیت داشته و با کمک و حمایت دیگر دوستان از سال 1395 در زمینه فروش کلیه لوازم و انواع مکملها و ویتامینهای اُرجینال و برندهای معتبر جهانی در حفظ و سلامتی این منقار کج های زیبا و باهوش گام برداشته و نیاز دوستداران این طوطی سانان زیبا را برطرف نموده و امیدواریم بتوانیم قدمی حتی کوچک در تامین نیازها و همچنین ارتقا سطح اطلاعات علاقمندان را فراهم نماییم،در پایان استدعا داریم با انتقادات سازنده ،پیشنهادات ،ایده های نو و خلاق ما را در بهبود کمی و کیفی خدماتمان یاری فرمایید. با تشکر. مدیر گروه بیزیم طوطی

تماس با ما

تماس با ما از طریق دایرکت اینستاگرام، پیام رسان واتس اپ و از طریق تماس تلفنی امکان پذیر می‌باشد.

روش های ارسال کالا

ارسال کالا در کلانشهر تبریز از طریق اسنپ باکس و یا اسنپ و ارسال به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس و یا تحویل به باربری ها به صورت پس کرایه که مشتری هنگام دریافت سفارش خود ،کرایه مرسوله را حساب می کند.ئ

آدرس فروشگاه فیزیکی

آزربایجان شرقی-تبریز، خیابان عباسی، بالاتر از بیمارستان نیکوکاری، ایستگاه حاج هاشم، جنب بانک ملل، کوی موید، بن بست چهارم، فروشگاه بیزیم طوطی

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ما‌ باخبر شوید:
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
شماره تماس: 09147367147
آدرس ایمیل: tutibizim@gmail.com

فروشگاه اینترنتی بیزیم طوطی، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

سایت تخصصی طوطی سانان بیزیم طوطی در راستای کمک برای نگهداری بهتر طوطی سانان با تجربه ی تکثیر و نگهداری بیش از یک دهه انواع طوطی ها ،در بین دوست داران طوطی سانان هستیم ،در این سایت علاوه بر گذاشتن تجربیات خود در اختیار شما عزیزان ،سعی کردیم محصولات با کیفیت و درجه یک و انواع مکملها و ویتامینهای شرکتهای معتبر خارجی که مورد نیاز جهت تکثیر و نگهداری این پرندگان زیبا هست را در دسترس شما دوستان قرار دهیم و از شما بزرگواران استدعا داریم تا با نظرات و انتقادات خود ما را در ارتقای سایت یاری فرمایید

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی بیزیم‌طوطی فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین بیزیم‌طوطی می‌باشد.

Cresta Help Chat
ارسال از طریق واتس اپ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.