پیشنهاد از طریق پیامک

BizimTuti

  10 پرنده سخنگو و باهوش در دنیا

                                     10 پرنده سخنگو و باهوش در دنیا برای آشنایی

زمانی که توانایی حرف زدن پرنده‌ها را در نظر می‌گیریم، متوجه می‌شویم که هیچ حیوانی در دنیا جذاب‌تر و پررمز و رازتر از پرنده‌ها (البته بعضی از آن‌ها) نیست. پرنده سخنگو نه تنها می‌تواند صحبت‌های انسان را تکرار کند بلکه می‌تواند در مکالماتی که نیاز به فکر دارد هم شرکت کند؛ اگرچه هنوز این بحث وجود دارد که آیا پرنده‌ها واقعاً محتوای چنین مکالماتی را می‌فهمند یا خیر. بعضی از انواع طوطی‌ها مانند طوطی خاکستری آفریقایی (کاسکو)، مرغ عشق و طوطی آمازون پشت گردن زرد (Yellow Naped Amazon) معروف به این هستند که بهتر از سایر پرنده‌ها زبان انسان را می‌فهمند (و صحبت می‌کنند). در این مطلب فهرستی از 10 مورد از باهوش‌ترین پرنده‌های سخنگوی دنیا را تهیه کرده‌ایم.               فروشگاه آنلاین لوازم نگهداری پرندگان زینتی wwww.bizimtuti.com

1. طوطی خاکستری آفریقایی (کاسکو)

پرنده سخنگو کاسکو

این پرنده بزرگ را می‌توان در جنگل‌های غرب و مرکز آفریقا یافت. طوطی خاکستری آفریقایی به عنوان یکی از باهوش‌ترین پرنده‌های سخنگوی دنیا شناخته شده است. از نظر ویژگی‌های ظاهری، بیشتر پرهای این پرنده خاکستری است. اما چشم‌های او به رنگ زرد کمرنگ و نوک او مشکی است.

این پرنده در حالت اسارت می‌تواند تا 50 سال هم عمر کند. طول بال‌های بلند کاسکو در حدود 50 سانتی‌متر و به رنگ طوسی است که در پرهای آن می‌توان رنگ‌های طوسی تیره و روشن را هم مشاهده کرد. کاسکوهای نر و مادّه شبیه به هم هستند. این پرنده‌ها به این دلیل توانایی تقلید صدا دارند که بتوانند شکارچیان را گول بزنند و بترسانند اما در تقلید صدای انسان هم خیلی سریع و خوب عمل می‌کنند. کاسکوها خیلی راحت آموزش می‌بینند و به صاحبشان بسیار وابسته می‌شوند. این پرنده یکی از زیباترین طوطی‌های دنیا است.

2. مرغ عشق

پرنده سخنگو مرغ عشق

این پرنده، بومی استرالیا است و به دلیل تواناییش در تقلید صدای انسان، حیوان خانگی بسیار محبوبی در دنیا محسوب می‌شود. مرغ عشق بسیار باهوش است و می‌تواند جمله‌های کامل را تکرار کند. در واقع، این پرنده رکورد دنیا را در حفظ بیشترین دایره لغات در میان حیوانات دارد چرا که می‌تواند بیش از 1700 واژه را یاد بگیرد.

اما برای این که آموزش ببیند که واژه‌ها را تکرار و تقلید کند، باید به تنهایی نگهداری شود زیرا اگر پرنده دیگری با او زندگی کند، از صاحبش پیروی نخواهد کرد. نگهداری پرنده دیگر همراه با مرغ عشق باعث می‌شود که بسیار مضطرب و نگران شود و این موضوع باعث  کم شدن طول عمر او هم می‌شود. مرغ عشق‌ها یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی در آمریکا و انگلستان هستند. این پرنده سخنگو عادت دارد که وقتی احساس راحتی و خوشحالی می‌کند، منقار خود را به جایی بساید.

3. پاراکیت طوق‌دار هندی

پرنده سخنگو پاراکیت طوقه دار هندی

طوطی ملنگو بیشتر در جنوب آسیا یافت می‌شود و حیوان خانگی محبوبی در این منطقه محسوب می‌شود. این پرنده سخنگو می‌تواند 200 تا 250 کلمه را یاد بگیرد و همچنین آواز بخواند. انواع مختلف پاراکیت هندی توانایی‌های گوناگونی در تکرار واژه‌ها دارند که این موضوع به میزان تعامل آن‌ها با صاحبشان و همچنین چگونگی آموزش دیدن آن‌ها بستگی دارد. فروشگاه آنلاین لوازم نگهداری پرندگان زینتی www.bizimtuti.com

از این پرنده معمولاً در سیرک‌ها و نمایش‌های خیابانی استفاده می‌شود زیرا خیلی راحت به حرف می‌آید. علاوه بر این، طوطی ملنگو به نام پاراکیت طوق‌دار هندی نیز شناخته می‌شود. این پرنده با در نظر گرفتن دم، تا 40 سانتی‌متر رشد می‌کند. ملنگوها عاشق زندگی در گروه‌های بزرگ با هزاران پرنده هستند.

4. طوطی آمازون پشت گردن زرد

پرنده سخنگو آمازون پشت گردن زرد

طوطی‌هایی که از خانواده آمازون هستند عموماً در تقلید صحبت‌های انسان عالی عمل می‌کنند و علی‌رغم آسیب‌های جسمی و روحی که به این پرنده‌ها وارد می‌آید، به عنوان حیوان خانگی محبوب نگهداری می‌شوند. این طوطی‌ها خیلی سریع آموزش می‌بینند و می‌توانند واژه‌ها، جملات و حتی آوازها را از سن کم تقلید کنند. اما آن‌ها فقط با صاحب خودشان ارتباط خوبی برقرار می‌کنند و توانایی آن‌ها در صحبت کردن بستگی به ارتباطشان با صاحبشان دارد.

در حیات وحش، توانایی تقلید صدا به این پرنده‌ها کمک می‌کند تا بتوانند با تقلید صدای حیوانات بزرگ، شکارچیان را بترسانند و از خود دور کنند. این طوطی از نظر ظاهری پیشانی سبز و نوار زردرنگی در پشت گردنش دارد. طوطی آمازون پشت گردن زرد به دلیل بازیگوش بودن و توانایی حرف زدن محبوبیت زیادی دارد.

5. طوطی اکلکتوس

پرنده سخنگو اکلکتوس

این پرنده، بومی جنگل‌های انبوه گینه نو و بسیار رنگارنگ است. ظاهر نر و مادّه این گونه آن قدر با هم تفاوت دارد که برای مدت طولانی تصور می‌شد که دو گونه مختلف هستند. طوطی اکلکتوس نر، پرهای سبز و نوک زرد مایل به نارنجی دارد، در حالی که اکلکتوس مادّه پرهای قرمز و بنفش و نوک مشکی دارد. به دلیل توانایی تقلید کلمات، صداها و آوازهای جذابی که برای اطرافیان تکرار می‌کنند، حیوانات خانگی محبوبی در سراسر دنیا به شمار می‌آیند.

این طوطی‌ها همچنین صدای بسیار آهنگینی دارند که از آن برای جذب جفت خود استفاده می‌کنند. از نظر ظاهری، پرهای وسط دم آن‌ها سبز رنگ و پرهای روی سطح دم آن‌ها آبی است. رنگ پایین نوک آن‌ها نارنجی و مشکی است. جمعیت این پرنده‌ها در حیات وحش به شدت کاهش یافته که این امر به دلیل خرید و فروش غیرقانونی حیوانات خانگی است.

6. آمازون تاج زرد

پرنده سخنگو آمازون تاج زرد

این پرنده رنگارنگ در جنگل‌های انبوه شرق و مرکز آمریکا یافت می‌شود و از روی نقاط زردرنگ متمایزی که روی تاجش وجود دارد، می‌توان آن را شناخت. بعضی از پرنده‌های این گونه می‌توانند بسیار خوب صحبت کنند، در حالی که بعضی دیگر از آن‌ها اصلاً صحبت نمی‌کنند؛ توانایی صحبت کردن آن‌ها به چند عامل بستگی دارد. میزان تعامل آن‌ها با انسان‌، وجود پرنده‌های دیگر در کنار آن‌ها، زندگی آن‌ها در حیات وحش و چگونگی آموزش دادن به آن‌ها از جمله عوامل مهم به حساب می‌آیند.

از نظر ظاهری، آمازون تاج زرد پرهای سبز رنگی دارد و قسمت‌های پایین بدن او فسفری است. پرهای کنار بال او مشکی تیره است و روی کناره بال و آینه بالی او رنگ قرمز روشن مشاهده می‌شود. طول عمر این پرنده بیش از 60 سال است. آموزش‌دهنده‌های این پرنده باید برای کار با او متعهد و صبور باشند.

7. مینای تپه‌ای

پرنده سخنگو مینا

مینای تپه‌ای هم مانند پاراکیت طوق‌دار هندی در جنوب شرق آسیا یافت می‌شود و در تقلید صدا بسیار ماهر است. مینا با وجود این توانایی، به عنوان حیوان خانگی محبوبیت چندانی ندارد و معمولاً در حیات وحش یافت می‌شود. او بیش از آن که صدای انسان را تقلید کند، صدای سوت دیگر پرنده‌ها و صدای حیوانات مختلف را تقلید می‌کند.

برخی از انواع میناها در تقلید صدای انسان نسبت به سایرین بهتر هستند و اگر خوب آموزش ببینند، آهنگ و لحن صدا و حتی سرعت صحبت انسان را دقیقاً تقلید می‌کنند. پرهای مینا قهوه‌ای تیره و سر، گلو و قسمت بالای سینه او مشکی است. نوک، پاها و پوست اطراف چشم مینا زرد رنگ است.

8. طوطی کاکلی(طوطی کاکادو)

پرنده سخنگو کاکادو

این طوطی که ظاهر متمایزی دارد در جنوب شرقی آسیا و استرالیا یافت می‌شود و به دلیل شکل خاص نوکش به راحتی قابل شناسایی است. بعضی از انواع طوطی‌های کاکلی در تقلید صدای انسان بهتر و بعضی دیگر از آن‌ها در تقلید صدا و سوت حیوانات دیگر بهتر عمل می‌کنند. طوطی کاکلی سینه صورتی (کاکادو سینه صورتی)، کاکادو کاکل زرد و کاکادو منقار بلند به دلیل طول عمر زیاد و توانایی صحبت کردنشان، حیوانات خانگی محبوبی به حساب می‌آیند. این گونه از طوطی‌ها بر حسب نوعشان بیش از 60 سال هم عمر می‌کنند.

پیرترین طوطی کاکلی دنیا کاکادویی به نام ماژور میشل (Major Mitchell’s cockatoo) بود که در باغ وحش بروکفیلد شیکاگو زندگی می‌کرد و 83 سال عمر کرد (1933-2016). آموزش دادن به این پرنده‌ها ممکن است کمی سخت باشد زیرا کلمات باید به طور مرتب و با یک لحن و سرعت تکرار شوند تا پرنده بتواند آن‌ها را تقلید کند. جایزه دادن به پرنده بعد از تقلید موفقیت‌آمیز هر کلمه می‌تواند در روند آموزش کمک کند.

9. طوطی راهب

پرنده سخنگو طوطی راهب

این پرنده سخنگو که رنگ سبز روشن و خاکستری دارد، در اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی یافت می‌شود و معمولاً به صورت گروهی زندگی می‌کند. این پرنده یکی از باهوش‌ترین پرنده‌های سخنگو است که در اروپا و آمریکا حیوان خانگی محبوبی به حساب می‌آید. بر حسب این که صاحبش چطور به او آموزش بدهد، طوطی راهب می‌تواند واژه‌های زیادی را برای تقلید یاد بگیرد.

اگر در طول آموزش به درستی به این پرنده جایزه داده شود و کلمات مرتب تکرار شوند، حتی می‌تواند موضوع و احساسات هر کلمه‌ای که گفته می‌شود را بفهمد. این پرنده سخنگو صداهای دیگری که مرتب می‌شنود را هم تقلید می‌کند. طوطی راهب تنها طوطی‌ای است که با چوب لانه می‌سازد و از سوراخ داخل یک درخت به عنوان لانه استفاده نمی کند. این پرنده بیشتر در مناطق نیمه‌گرمسیری آرژانتین و کشورهای اطراف آمریکای جنوبی دیده می‌شود.

10. آمازون پیشانی آبی

این پرنده سخنگو هم بومی آمریکای جنوبی است و با صورت کاملاً زردرنگ با نقاط آبی در نزدیکی چشم‌ها و نوک شناخته می‌شود. این پرنده در آمریکای شمالی و اروپا حیوان خانگی محبوبی است و برای تقلید صدای انسان خیلی خوب آموزش می‌بیند. آمازون پیشانی آبی یکی از باهوش‌ترین پرنده‌های سخنگویی است که عاشق خوردن میوه، سبزیجات، حبوبات پخته شده یا خیس خورده و مخلوط دانه‌های باکیفیت است. این پرنده معمولاً با یک فرد رابطه خوبی برقرار می‌کند و برای این که موفق به صحبت شود، باید برای او زمان گذاشت. این طوطی جدا از توانایی صحبت کردن، آواز بسیار آهنگینی دارد.

 

نحوه سفارش

چطور سفارش بدم؟

سفارش کالا در بیزیم طوطی از طریق ثبت سفارش در وب سایت فروشگاه و یا از طریق دایرکت اینستاگرام و همچنین در پیام رسان واتس آپ و از طریق تماس تلفنی با مدیریت سایت امکان پذیر می‌باشد.

شرایط ارسال چطوره؟

دوستان در نظر داشته باشند که ارسال کالا به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس صورت میگیرد که در ارسال لوازم و مکملها و ویتامینها که وزن و حجم کم دارند ،هیچ محدودیتی وجود ندارد ،اما در مورد ارسال قفس که وزن زیاد و حجم زیاد دارد و نیاز به بسته بندی دارد ،علاوه بر کرایه و تعرفه ثابت که دارند ،هزینه بسته بندی رو این کرایه حساب میشود ،به این علت ارسال قفس به شهرستانها مقدور نمیباشد ،ارسال قفس فقط در داخل کلانشهر تبریز میسّر می‌باشد که از طریق اسنپ انجام میگیرد و کرایه اسنپ زمان دریافت توسط مشتری پرداخت می‌گردد.

پرداخت هزینه

جهت ثبت سفارش ،قبل از ارسال باید تسویه گردد و عزیزانی که از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش می کنند ،سیستم به صورت آنلاین شماره حساب و یا درگاه بانکی را به صورت اتوماتیک در اختیار کاربر قرار داده و قابل رویت می‌باشد که هم به صورت مستقیم اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر و یا به صورت آنلاین از طریق درگاه بانکی اقدام به پرداخت مبلغ و تسویه حساب خود می کند،عزیزانی که از طریق واتس آپ و یا دایرکت اینستاگرام اقدام به ثبت سفارش خود می کنند ،در تماس با مدیریت سایت شماره حساب فروشگاه بیزیم طوطی را دریافت می‌کنند.

چرا به شما اعتماد کنم؟

در طول چندین سال متمادی فروشگاه بیزیم طوطی سعی کرده تا از محصولات و مکملهایی جهت عرضه در فروشگاه خود کند که از کیفیت درجه یک و مکملهایی با تاریخ ماندگاری زیاد و اورجینال باشد که همین سیاست و رویه را هم در سایت بیزیم طوطی نیز پیش گرفته و با ارسال سریع و به موقع در کمترین زمان ممکن در جلب رضایت مشتریان را داشته باشیم.

ضمانت چه شرایطی داره؟

ضمانت بیزیم طوطی ،استفاده از مکملها و ویتامینهای با برند معتبر از شرکتهای معروف و قدر که در زمینه پرورش پرندگان زینتی که حرف اول را میزنند و از طریق قانونی و تحت نظارت اداره دامپزشکی وارد کشور میشود را تهیه کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

آیا امکان عودت وجود داره؟

امکان عودت کالا و یا مکمل زمانی امکانپذیر می‌باشد که محصول و سفارشی به صورت اشتباهی از طرف فروشگاه بیزیم طوطی به مشتری ارسال گردد.

درباره بیزیم طوطی

 درباره بیزیم طوطی

تحقیقات بسیاری از دانشمندان و روانپزشکان گواه این مطلب است ،که داشتن حیوان خانگی علی الخصوص ،پرندگان زینتی و طوطی سانان نه تنها مضر نیست بلکه مفید و اثر بخش هست و در درمان بسیاری از بیماریهای روحی و روانی اثر مستقیم و معجزه آسایی دارد.با افتخار اعلام می داریم که سالن تکثیر و پرورش بیزیم طوطی بیش از یک دهه در زمینه تکثیر و پرورش انواع طوطی سانان فعالیت داشته و با کمک و حمایت دیگر دوستان از سال 1395 در زمینه فروش کلیه لوازم و انواع مکملها و ویتامینهای اُرجینال و برندهای معتبر جهانی در حفظ و سلامتی این منقار کج های زیبا و باهوش گام برداشته و نیاز دوستداران این طوطی سانان زیبا را برطرف نموده و امیدواریم بتوانیم قدمی حتی کوچک در تامین نیازها و همچنین ارتقا سطح اطلاعات علاقمندان را فراهم نماییم،در پایان استدعا داریم با انتقادات سازنده ،پیشنهادات ،ایده های نو و خلاق ما را در بهبود کمی و کیفی خدماتمان یاری فرمایید. با تشکر. مدیر گروه بیزیم طوطی

تماس با ما

تماس با ما از طریق دایرکت اینستاگرام، پیام رسان واتس اپ و از طریق تماس تلفنی امکان پذیر می‌باشد.

روش های ارسال کالا

ارسال کالا در کلانشهر تبریز از طریق اسنپ باکس و یا اسنپ و ارسال به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس و یا تحویل به باربری ها به صورت پس کرایه که مشتری هنگام دریافت سفارش خود ،کرایه مرسوله را حساب می کند.ئ

آدرس فروشگاه فیزیکی

آزربایجان شرقی-تبریز، خیابان عباسی، بالاتر از بیمارستان نیکوکاری، ایستگاه حاج هاشم، جنب بانک ملل، کوی موید، بن بست چهارم، فروشگاه بیزیم طوطی

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ما‌ باخبر شوید:
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
شماره تماس: 09147367147
آدرس ایمیل: tutibizim@gmail.com

فروشگاه اینترنتی بیزیم طوطی، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

سایت تخصصی طوطی سانان بیزیم طوطی در راستای کمک برای نگهداری بهتر طوطی سانان با تجربه ی تکثیر و نگهداری بیش از یک دهه انواع طوطی ها ،در بین دوست داران طوطی سانان هستیم ،در این سایت علاوه بر گذاشتن تجربیات خود در اختیار شما عزیزان ،سعی کردیم محصولات با کیفیت و درجه یک و انواع مکملها و ویتامینهای شرکتهای معتبر خارجی که مورد نیاز جهت تکثیر و نگهداری این پرندگان زیبا هست را در دسترس شما دوستان قرار دهیم و از شما بزرگواران استدعا داریم تا با نظرات و انتقادات خود ما را در ارتقای سایت یاری فرمایید

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی بیزیم‌طوطی فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین بیزیم‌طوطی می‌باشد.

Cresta Help Chat
ارسال از طریق واتس اپ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.