پیشنهاد از طریق پیامک
Bizim Tuti بیزیم طوطی

BizimTuti

شاه طوطی ها،روش نگهداری،تعیین جنسیت و تولیدمثل آنها

شاه‌ طوطی یا همان طوطی بزرگ اسکندر (Psittacula eupatria) نوعی طوطی بزرگ می باشد که زیستگاه اصلی آن از پاکستان تا ویتنام است. رنگ اصلی‌ این پرنده سبز است و در جنس نر آن نوار سیاهی از بخش زیرین منقار منشعب می شود. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که طوطی سبز عمری طولانی دارد . در ادامه بیشتر شما را با شاه طوطی یا طوطی بزرگ اسکندر دست آموز آشنا خواهیم کرد.

تلفن مشاوره در مورد نگهداری این طوطی زیبا 09147367147 و جهت عضویت در پیج اینستاگرام بیزیم طوطی bizim_tuti مراجعه فرمایید

شاه ‌طوطی ها و تاریخچه آنها

این پرنده در حدود سه هزار سال پیش برای نخستین بار توسط مردم هندوستان اهلی شده است. در آغاز پادشاهان و خانواده‌های ثروتمند و اشرافی هندوستان به پرورش این پرنده می پرداختند و روش تقلید صدا را به آن آموختند و سپس سایر طبقات اجتماعی به این کار روی آوردند. یونانی‌ها نخستین ملت اروپایی بودند که با پرورش و نگهداری این پرنده آشنا شده اند؛ زیرا این طوطی توسط جانشینان اسکندر از ایالت پنجاب به کشور یونان منتقل شد.

اسکندر مقدونی ( یکی از پادشاهان جهانگشای تاریخ ) پس از فتح میان رودان و امپراتوری ایران موفق شد سرزمین هند را به تصرف درآورد و در آن جا با این نوع از گونه های طوطی آشنا شد و به تقلید صدای آن ها علاقه‌مند شده و بعدها جانشینان اسکندر آن را به یونان امروزی بردند و به نام «طوطی اسکندر» به اروپاییان معرفی نمودند.

شاه طوطی

شاه‌ طوطی یا طوطی بزرگ اسکندر با نام علمی ( Psittacula eupatria) نوعی طوطی بزرگ می باشد. زیستگاه اصلی این طوطی از پاکستان تا ویتنام است که کشورهای پاکستان، هند، سری لانکا، بوتان، نپال، بنگلادش، برمه، تایلند، لائوس و ویتنام را شامل می‌ گردد. افزون بر این جمعیت‌ هایی از طوطی‌ های از قفس گریخته نیز در افغانستان، ایران، کویت، عربستان، ترکیه، امارات و یمن زندگی می کنند. هرچند جمعیت این گونه رو به کاهش است، اما این کاهش آن‌چنان سریع نمی باشد که آن را در شمار گونه‌ های آسیب‌ پذیر قرار بدهد. جمعیت جهانی این گونه طوطی اندازه‌ گیری نشده است ، اما بر طبق تحقیقات انجام شده ، تعداد  بسیار آن در پاکستان وجو دارد و در هندوستان کمیاب می باشد.

طول این پرنده 58 سانتی متر می باشد و رنگ اصلی‌ اش سبز است و در جنس نر آن نوار سیاهی از بخش زیرین منقار منشعب شده است و در پشت گردن به نوار قرمزی ارتباط دارد. در صورتی که شاه طوطی از جوجگی با انسان باشند استعداد یادگیری واژه‌ ها را دارد.

شاه طوطی

گونه‌ های شاه طوطی عبارتند از :

  • شاه طوطی معمولی
  • شاه طوطی سیامی
  • شاه طوطی آندامان
  • شاه طوطی نپال
  • شاه طوطی برمه

تکثیر و تولید مثل شاه طوطی

تکثیر این گونه در درون پاسیو میسر خواهد بود. این طوطی به احتمال بسیار برای نخستین بار در هندوستان اهلی شده‌ است و سپس گونه اهلی آن توسط بازرگانان و برخی دریانوردان و یا پادشاهان و امرا به جاهای گوناگون جهان منتقل شده‌ است. آسانی نگهداری و توقع اندک پرنده و زاد و ولد و تکثیر آسان و توانایی سازگاری آن با محیط‌های آب و هوایی گوناگون باعث شده‌ است که پرورش آن در سرتاسر جهان رایج و متداول گردد.

تلفن مشاوره در مورد این پرنده زیبا 09147367147 وجهت عضویت در پیج اینستاگرام بیزیم طوطی bizim_tuti مراجعه فرمایید.

تعداد تخم‌ های شاه طوطی به 2 الی 3 عدد می باشد و زمان خوابیدن روی تخم‌ ها حدود1 28 روز است. مدت اقامت پرندگان جوان در آشیانه حدود 12 هفته خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که طوطی سبز عمری طولانی دارد و بعضی از پرورش دهندگان باور دارند که این گونه می‌تواند بین 25 الی 35 عمر داشته باشد و حتی برخی بر این باور می باشند که این پرنده تا 40 سال عمر می‌ کند.

شاه طوطی

تعیین جنسیت شاه طوطی 

تعیین جنسیت در طوطی‌ های بالغ به راحتی به وسیله حلقه دور گردن امکان پذیر است. رنگ پر و بال و حلقه دور گردن در این طوطی در سن سه سالگی به بالا مشخص می‌ شود. در برخی از شاه طوطی‌ ها رنگ حلقه دور گردن در پرنده نر بین سن 18 الی 30 ماهگی کامل می‌ گردد و گاهی اوقات این حلقه در سن 36 ماهگی کامل می شود. رنگ جوجه‌ ها معمولا تا قبل از بلوغ شبیه رنگ پرنده ماده‌ می باشد. بنابر این تعیین جنسیت از روی حلقه دور گردن فقط بعد از بلوغ امکان‌ پذیر خواهد بود.

 

تشخیص سن شاه طوطی 

تعیین سن این گونه طوطی کار دشواری می باشد و چنانچه پرنده شناسنامه داشته باشد، تعیین سن دقیق آن مقدور خواهد بود و در غیر این صورت تعیین دقیق سن پرنده امری غیر ممکن است. بدیهی است که برخی از صفات و مشخصات ظاهری می‌ تواند جوان و یا مسن بودن پرنده را تعیین کند که البته این کار فقط توسط پرورش دهندگان حرفه‌ ای امکان پذیر می باشد.

همراهان مجله یبیزیم طوطی دقت داشته باشید که معمولا عنبیه چشم طوطی بزرگ اسکندر در جوجه‌ ها تیره‌ می باشد و هر چه سن پرنده افزایش می یابد رنگ آن رو به زردی می‌ رود، این مشخصه باعث می‌ گردد تا برخی از پرورش دهندگان حرفه‌ ای بتوانند سن طوطی را محاسبه کنند. البته لازم ذکر است که سن طوطی نر با دیدن حلقه دور گردن نیز قابل تخمین می باشد. هرچه سن پرنده افزایش می یابد، منقار پرنده کم رنگ تر و خط خطی تر و فلس‌ های پای پرنده کدر می‌ شود.

شاه طوطی

مراقبت و نگهداری از شاه طوطی

این طوطی پرنده ای عاطفی است که نگهداری آن به صورت انفرادی نیاز به صبر و حوصله خواهد داشت. آن ها طوطی هایی می‌ باشند که روابط عمیقی را با نگهدارنده خود برقرار می کنند و دوری نگهدارنده را تحمل نخواهند کرد و با جیغ‌ های بلند اعتراض می‌ کنند.

شاه طوطی

جهت نگهداری به عنوان حیوان خانگی دست آموز بهتر است انواع جوجه یا خیلی جوان را انتخاب نمایید. بهترین نوع آن‌ طوطی هایی

تلفن مشاوره در مورد این پرنده زیبا 09147367147 و جهت عضویت در پیج اینستاگرامی بیزیم طوطی مراجعه فرمایید

می‌ باشند که از والدین جدا می شوند و توسط انسان بزرگ شده‌ باشند. برای نگهداری این طوطی به صورت جفت نیازمند به پاسیو بزرگی می باشید که شرایط حفاظتی گرمایی و سرمایی نیز در آن رعایت شود.

شاه طوطی

غذاهای طوطی‌ های بزرگ مانند طوطی بزرگ اسکندر مثل مغز دانه‌ ها ( گردو ، بادام و فندق ) و دانه‌ های با پوسته مثل ( تخم آفتابگردان، بادام زمینی و غیره ) که بهتر است هر روز میوه و سبزیجات نیز به آن اضافه گردد.

نحوه سفارش

چطور سفارش بدم؟

سفارش کالا در بیزیم طوطی از طریق ثبت سفارش در وب سایت فروشگاه و یا از طریق دایرکت اینستاگرام و همچنین در پیام رسان واتس آپ و از طریق تماس تلفنی با مدیریت سایت امکان پذیر می‌باشد.

شرایط ارسال چطوره؟

دوستان در نظر داشته باشند که ارسال کالا به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس صورت میگیرد که در ارسال لوازم و مکملها و ویتامینها که وزن و حجم کم دارند ،هیچ محدودیتی وجود ندارد ،اما در مورد ارسال قفس که وزن زیاد و حجم زیاد دارد و نیاز به بسته بندی دارد ،علاوه بر کرایه و تعرفه ثابت که دارند ،هزینه بسته بندی رو این کرایه حساب میشود ،به این علت ارسال قفس به شهرستانها مقدور نمیباشد ،ارسال قفس فقط در داخل کلانشهر تبریز میسّر می‌باشد که از طریق اسنپ انجام میگیرد و کرایه اسنپ زمان دریافت توسط مشتری پرداخت می‌گردد.

پرداخت هزینه

جهت ثبت سفارش ،قبل از ارسال باید تسویه گردد و عزیزانی که از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش می کنند ،سیستم به صورت آنلاین شماره حساب و یا درگاه بانکی را به صورت اتوماتیک در اختیار کاربر قرار داده و قابل رویت می‌باشد که هم به صورت مستقیم اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر و یا به صورت آنلاین از طریق درگاه بانکی اقدام به پرداخت مبلغ و تسویه حساب خود می کند،عزیزانی که از طریق واتس آپ و یا دایرکت اینستاگرام اقدام به ثبت سفارش خود می کنند ،در تماس با مدیریت سایت شماره حساب فروشگاه بیزیم طوطی را دریافت می‌کنند.

چرا به شما اعتماد کنم؟

در طول چندین سال متمادی فروشگاه بیزیم طوطی سعی کرده تا از محصولات و مکملهایی جهت عرضه در فروشگاه خود کند که از کیفیت درجه یک و مکملهایی با تاریخ ماندگاری زیاد و اورجینال باشد که همین سیاست و رویه را هم در سایت بیزیم طوطی نیز پیش گرفته و با ارسال سریع و به موقع در کمترین زمان ممکن در جلب رضایت مشتریان را داشته باشیم.

ضمانت چه شرایطی داره؟

ضمانت بیزیم طوطی ،استفاده از مکملها و ویتامینهای با برند معتبر از شرکتهای معروف و قدر که در زمینه پرورش پرندگان زینتی که حرف اول را میزنند و از طریق قانونی و تحت نظارت اداره دامپزشکی وارد کشور میشود را تهیه کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

آیا امکان عودت وجود داره؟

امکان عودت کالا و یا مکمل زمانی امکانپذیر می‌باشد که محصول و سفارشی به صورت اشتباهی از طرف فروشگاه بیزیم طوطی به مشتری ارسال گردد.

درباره بیزیم طوطی

 درباره بیزیم طوطی

تحقیقات بسیاری از دانشمندان و روانپزشکان گواه این مطلب است ،که داشتن حیوان خانگی علی الخصوص ،پرندگان زینتی و طوطی سانان نه تنها مضر نیست بلکه مفید و اثر بخش هست و در درمان بسیاری از بیماریهای روحی و روانی اثر مستقیم و معجزه آسایی دارد.با افتخار اعلام می داریم که سالن تکثیر و پرورش بیزیم طوطی بیش از یک دهه در زمینه تکثیر و پرورش انواع طوطی سانان فعالیت داشته و با کمک و حمایت دیگر دوستان از سال 1395 در زمینه فروش کلیه لوازم و انواع مکملها و ویتامینهای اُرجینال و برندهای معتبر جهانی در حفظ و سلامتی این منقار کج های زیبا و باهوش گام برداشته و نیاز دوستداران این طوطی سانان زیبا را برطرف نموده و امیدواریم بتوانیم قدمی حتی کوچک در تامین نیازها و همچنین ارتقا سطح اطلاعات علاقمندان را فراهم نماییم،در پایان استدعا داریم با انتقادات سازنده ،پیشنهادات ،ایده های نو و خلاق ما را در بهبود کمی و کیفی خدماتمان یاری فرمایید. با تشکر. مدیر گروه بیزیم طوطی

تماس با ما

تماس با ما از طریق دایرکت اینستاگرام، پیام رسان واتس اپ و از طریق تماس تلفنی امکان پذیر می‌باشد.

روش های ارسال کالا

ارسال کالا در کلانشهر تبریز از طریق اسنپ باکس و یا اسنپ و ارسال به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس و یا تحویل به باربری ها به صورت پس کرایه که مشتری هنگام دریافت سفارش خود ،کرایه مرسوله را حساب می کند.ئ

آدرس فروشگاه فیزیکی

آزربایجان شرقی-تبریز، خیابان عباسی، بالاتر از بیمارستان نیکوکاری، ایستگاه حاج هاشم، جنب بانک ملل، کوی موید، بن بست چهارم، فروشگاه بیزیم طوطی

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ما‌ باخبر شوید:
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
شماره تماس: 09147367147
آدرس ایمیل: tutibizim@gmail.com

فروشگاه اینترنتی بیزیم طوطی، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

سایت تخصصی طوطی سانان بیزیم طوطی در راستای کمک برای نگهداری بهتر طوطی سانان با تجربه ی تکثیر و نگهداری بیش از یک دهه انواع طوطی ها ،در بین دوست داران طوطی سانان هستیم ،در این سایت علاوه بر گذاشتن تجربیات خود در اختیار شما عزیزان ،سعی کردیم محصولات با کیفیت و درجه یک و انواع مکملها و ویتامینهای شرکتهای معتبر خارجی که مورد نیاز جهت تکثیر و نگهداری این پرندگان زیبا هست را در دسترس شما دوستان قرار دهیم و از شما بزرگواران استدعا داریم تا با نظرات و انتقادات خود ما را در ارتقای سایت یاری فرمایید

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی بیزیم‌طوطی فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین بیزیم‌طوطی می‌باشد.

Cresta Help Chat
ارسال از طریق واتس اپ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.