پیشنهاد از طریق پیامک
Bizim Tuti بیزیم طوطی

BizimTuti

هر آنچه باید در نگهداری از پرنده سهره بدانید

 

هر آنچه باید در نگهداری از پرنده سهره بدانید

پرنده ها یکی از حیواناتی هستند که مورد علاقه بسیار از مردم قرار دارند. در این بین پرندگان آواز خوان، مانند سهره و قناری دو گونه ای هستند که از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. شما می توانید با آشنایی کامل با اصول نگهداری از پرنده سهره، پرنده ای زیبا با سیستم دفاعی عالی و آوازی قوی داشته باشید.

پرنده ای زیبا به نام سهره

سهره ها یکی از پرندگان آوازخوانی هستند که انواع مختلفی از آنها در کشورهای مختلف دیده شده است. در ایران فقط نوع سهره معمولی وجود دارد که آن را سهره پیشانی قرمز نیز می دانند و با قناری نیز جفت زده می شود. سهره آواز خوان و سیسکین قرمز دو نوع دیگر هستند که در خارج از ایران یافت می شوند. به طور معمول این پرنده ۱۲ تا ۱۳٫۵ سانتی متر قد و ۲۱ تا ۲۵ سانتی متر طول بال دارد. وزن آنها بین ۱۴ تا ۲۰ گرم می باشد. آواز آنها زیبا است اما قدرت آواز قناری را ندارند. این پرنده در طبیعت با توجه به شرایط آب و هوایی کوچ می کنند و محل زندگی خود را تغییر می دهند. بنابراین شما نیز باید تمامی اطلاعات جامع درباره نگهداری از آنها را داشته باشید.

پرنده سهره

تغذیه پرنده سهره

سهره ها همچون پرندگان دیگر علاقه بسیار زیادی به شاهدانه دارند؛ اما علاوه بر شاهدانه دانه های دیگری نیز وجود دارند که می توانید برای تغذیه سهره ها در زمان های مختلف استفاده کنید تا تمام ویتامین های تکمیلی وارد بدن پرنده شما شود. در ابتدای خریداری پرنده سهره، بیشتر غذای مورد علاقه او یعنی شاهدانه را برای تغذیه استفاده کنید. بعد از گذشت مدتی می توانید کم کم مصرف شاهدانه را کم کنید و از دانه هایی همچون تخم کتان و تخم کاهو برای تغذیه پرنده سهره استفاده کنید. دقت کنید تغییرات غذایی سهره را باید به دقت انجام دهید تا پرنده متوجه نشود.  برای اینکار می توانید تعدادی دانه شاهدانه را همراه با دانه جدید قرار دهید تا پرنده از آن تغذیه کند.

پرنده سهره

زمان جفت گیری پرنده سهره

سهره ها یکی از پرندگانی هستند که در فصل بهار جفت گیری می کنند و تخم می گذارند. پرنده سهره در هر بار ۳ تا ۷ عدد تخم می گذارد و سهره ماده به مدت ۱۴ روز بر روی تخم ها می خوابد. در این مدت زمان سهره نر برای سهره ماده غذا می آورد. تخم های این پرنده سفید مایل به آبی رنگ است. جوجه ها رنگ نخودی مایل به خاکستری داشته و مدتی طول می کشد تا رنگ بگیرند. بهتر است جوجه ها را در قفس های مجزا و کوچک نگهداری کنید و در مکان های شلوغ قرار دهید تا زودتر رام شوند.

پرنده سهره

جفت گیری پرنده سهره با قناری

با توجه به شباهت زیاد پرنده سهره و قناری ها، امکان جفت زدن این پرنده وجود دارد، فقط کافی است شرایط محیطی و روانی مورد نظر فراهم شود. پرنده سهره قابلیت جفت گیری با قناری ماده را نیز دارد و جوجه حاصله، سهره قناری خواهد بود. برای اینکار می توانید قفس سهره و قناری را در نزدیکی قفس قناری های نر دیگر قرار دهید، تا آواز قناری های نر به گوش قناری ماده برسد و آماده جفت گیری با سهره شود. گاهی اوقات می توانید جوجه سهره ها را در میان قناری های نر بزرگ کنید تا آواز قناری ها را یاد بگیرند. این کار باعث می شود که قناری و سهره راحت تر با یکدیگر جفت بزنند.

بهترین زمان برای جوجه گیری سهره با قناری، زمانی است که سهره نر در اوج مستی خود قرار دارد. در این زمان سهره نر آواز خوانی می کند و بال هایش آویزان است. بیاد داشته باشید سهره قناری آواز بسیار قوی و دلنشینی دارد.

پرنده سهره

نکاتی راجع به پرریزی و تولک رفتن سهره

پر ریزی پرندگان یک حالت فیزیولوژیکی کاملا طبیعی است که هر سال شاهد ریزش پرهای پرندگان خواهید بود. این فرایند بدین صورت است که پرنده سهره در سال یک بار (در بعضی موارد تا دو بار) به خصوص در فصل تابستان یا پاییز پرهای قدیمی خود را می ریزد و دوباره پرهای جدید در می آورد. پر ریزی طبیعی پرنده سهره از سر و گردن او شروع می شود و قدم به قدم به قسمت های بعدی بدن او سرایت می کند. در پریزی طبیعی پرنده سهره هیچ گونه علائمی ندارد، به طوری که شما گاهی اوقات می بینید در کف قفس پرهای پرنده ریخته شده است. اما پر ریزی های غیرطبیعی که ناشی از بیماری پرنده سهره می باشد، با علائمی مثل خارش، التهاب، کاهش وزن و بی اشتهایی پرنده همراه است. فرایند تولک رفتن یا پر ریزی پرنده سهره نزدیک به ۲ ماه به طول می انجامد. شما می توانید با انجام اقداماتی خاص مانع از طولانی شدن این پروسه شوید. فراهم کردن آرامش، عدم تغییر مکان، تغذیه مناسب و  استفاده از مکملها و ویتامینها علی الخصوص ویتامین موتاویت محصول شرکت ورسللاگای بلژیک در کمک به گذراندن زمان تولک و داشتن پرهای زیبا و قرار دادن سهره در محل های کم رفت و آمد در زمان پر ریزی نقش بسزایی در طولانی نشدن این فرایند دارد.

پرنده سهره

نگهداری از سهره ها در منزل

در نگهداری از سهره ها در منزل دقت داشته باشید که پرنده را در مکان های پر گرد و خاک قرار ندهید. با توجه به اینکه سیستم تنفسی سهره حساس است، تهویه مناسب را باید برای آن فراهم کرد. برای نگهداری پرنده سهره در منزل، بهتر است سهره نر را انتخاب کنید. سهره نر نوک بلند تری دارد و رنگ آن کمی تیره تر می باشد. رنگ دور چشم سهره های نر بالغ قرمز بوده و دارای سبیل تیره تر می باشند. برای نگهداری سهره ها، قفس های خاصی برای این پرندگان در بازار به فروش می رسد که می توانید به راحتی تهیه کنید. استفاده از قفس های کوچک نقش مهمی در رام کردن پرنده سهره دارد.

پرنده سهره

نکات کلیدی در نگهداری از سهره

اگر این امکان برای شما وجود دارد، پرنده سهره خود را در فضای آزاد و باز نگهداری کنید. تجربه ثابت کرده است سهره ای که در فضای باز است شاداب تر بوده و مستی خیلی بیشتری نسبت به سهره هایی دارد که فضای بسته نگهداری می شوند. سهره ها یکی از پرندگانی هستند که علاقه زیادی به آب تنی و شست و شوی خود دارند. برای اینکه بتوانید یک سهره خوش رنگ و شاداب داشته باشید، بهتر است شرایط استحمام این پرنده را برای ۳ بار در هفته فراهم کنید. بیاد داشته باشید نکات مراقبتی بعد از حمام از قبیل عدم قرار گرفتن در مقابل باد، خشک شدن پرنده و غیره را نیز باید رعایت کنید.

تلفن مشاوره با کارشناسان فروشگاه بیزیم طوطی 09147367147 جهت عضویت در پیج اینستاگرام فروشگاه بیزیم طوطی bizim_tuti مراجعه فرمایید

نحوه سفارش

چطور سفارش بدم؟

سفارش کالا در بیزیم طوطی از طریق ثبت سفارش در وب سایت فروشگاه و یا از طریق دایرکت اینستاگرام و همچنین در پیام رسان واتس آپ و از طریق تماس تلفنی با مدیریت سایت امکان پذیر می‌باشد.

شرایط ارسال چطوره؟

دوستان در نظر داشته باشند که ارسال کالا به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس صورت میگیرد که در ارسال لوازم و مکملها و ویتامینها که وزن و حجم کم دارند ،هیچ محدودیتی وجود ندارد ،اما در مورد ارسال قفس که وزن زیاد و حجم زیاد دارد و نیاز به بسته بندی دارد ،علاوه بر کرایه و تعرفه ثابت که دارند ،هزینه بسته بندی رو این کرایه حساب میشود ،به این علت ارسال قفس به شهرستانها مقدور نمیباشد ،ارسال قفس فقط در داخل کلانشهر تبریز میسّر می‌باشد که از طریق اسنپ انجام میگیرد و کرایه اسنپ زمان دریافت توسط مشتری پرداخت می‌گردد.

پرداخت هزینه

جهت ثبت سفارش ،قبل از ارسال باید تسویه گردد و عزیزانی که از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش می کنند ،سیستم به صورت آنلاین شماره حساب و یا درگاه بانکی را به صورت اتوماتیک در اختیار کاربر قرار داده و قابل رویت می‌باشد که هم به صورت مستقیم اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر و یا به صورت آنلاین از طریق درگاه بانکی اقدام به پرداخت مبلغ و تسویه حساب خود می کند،عزیزانی که از طریق واتس آپ و یا دایرکت اینستاگرام اقدام به ثبت سفارش خود می کنند ،در تماس با مدیریت سایت شماره حساب فروشگاه بیزیم طوطی را دریافت می‌کنند.

چرا به شما اعتماد کنم؟

در طول چندین سال متمادی فروشگاه بیزیم طوطی سعی کرده تا از محصولات و مکملهایی جهت عرضه در فروشگاه خود کند که از کیفیت درجه یک و مکملهایی با تاریخ ماندگاری زیاد و اورجینال باشد که همین سیاست و رویه را هم در سایت بیزیم طوطی نیز پیش گرفته و با ارسال سریع و به موقع در کمترین زمان ممکن در جلب رضایت مشتریان را داشته باشیم.

ضمانت چه شرایطی داره؟

ضمانت بیزیم طوطی ،استفاده از مکملها و ویتامینهای با برند معتبر از شرکتهای معروف و قدر که در زمینه پرورش پرندگان زینتی که حرف اول را میزنند و از طریق قانونی و تحت نظارت اداره دامپزشکی وارد کشور میشود را تهیه کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

آیا امکان عودت وجود داره؟

امکان عودت کالا و یا مکمل زمانی امکانپذیر می‌باشد که محصول و سفارشی به صورت اشتباهی از طرف فروشگاه بیزیم طوطی به مشتری ارسال گردد.

درباره بیزیم طوطی

 درباره بیزیم طوطی

تحقیقات بسیاری از دانشمندان و روانپزشکان گواه این مطلب است ،که داشتن حیوان خانگی علی الخصوص ،پرندگان زینتی و طوطی سانان نه تنها مضر نیست بلکه مفید و اثر بخش هست و در درمان بسیاری از بیماریهای روحی و روانی اثر مستقیم و معجزه آسایی دارد.با افتخار اعلام می داریم که سالن تکثیر و پرورش بیزیم طوطی بیش از یک دهه در زمینه تکثیر و پرورش انواع طوطی سانان فعالیت داشته و با کمک و حمایت دیگر دوستان از سال 1395 در زمینه فروش کلیه لوازم و انواع مکملها و ویتامینهای اُرجینال و برندهای معتبر جهانی در حفظ و سلامتی این منقار کج های زیبا و باهوش گام برداشته و نیاز دوستداران این طوطی سانان زیبا را برطرف نموده و امیدواریم بتوانیم قدمی حتی کوچک در تامین نیازها و همچنین ارتقا سطح اطلاعات علاقمندان را فراهم نماییم،در پایان استدعا داریم با انتقادات سازنده ،پیشنهادات ،ایده های نو و خلاق ما را در بهبود کمی و کیفی خدماتمان یاری فرمایید. با تشکر. مدیر گروه بیزیم طوطی

تماس با ما

تماس با ما از طریق دایرکت اینستاگرام، پیام رسان واتس اپ و از طریق تماس تلفنی امکان پذیر می‌باشد.

روش های ارسال کالا

ارسال کالا در کلانشهر تبریز از طریق اسنپ باکس و یا اسنپ و ارسال به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس و یا تحویل به باربری ها به صورت پس کرایه که مشتری هنگام دریافت سفارش خود ،کرایه مرسوله را حساب می کند.ئ

آدرس فروشگاه فیزیکی

آزربایجان شرقی-تبریز، خیابان عباسی، بالاتر از بیمارستان نیکوکاری، ایستگاه حاج هاشم، جنب بانک ملل، کوی موید، بن بست چهارم، فروشگاه بیزیم طوطی

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ما‌ باخبر شوید:
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
شماره تماس: 09147367147
آدرس ایمیل: tutibizim@gmail.com

فروشگاه اینترنتی بیزیم طوطی، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

سایت تخصصی طوطی سانان بیزیم طوطی در راستای کمک برای نگهداری بهتر طوطی سانان با تجربه ی تکثیر و نگهداری بیش از یک دهه انواع طوطی ها ،در بین دوست داران طوطی سانان هستیم ،در این سایت علاوه بر گذاشتن تجربیات خود در اختیار شما عزیزان ،سعی کردیم محصولات با کیفیت و درجه یک و انواع مکملها و ویتامینهای شرکتهای معتبر خارجی که مورد نیاز جهت تکثیر و نگهداری این پرندگان زیبا هست را در دسترس شما دوستان قرار دهیم و از شما بزرگواران استدعا داریم تا با نظرات و انتقادات خود ما را در ارتقای سایت یاری فرمایید

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی بیزیم‌طوطی فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین بیزیم‌طوطی می‌باشد.

Cresta Help Chat
ارسال از طریق واتس اپ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.