پیشنهاد از طریق پیامک
Bizim Tuti بیزیم طوطی

BizimTuti

آموزش سرلاک دادن به جوجه عروس هلندی

آموزش سرلاک دادن به عروس هلندی

 

معمولا بعضی از دوستان برای داشتن پرنده ای رام تر و به اصطلاح دستی تر، اقدام به خرید جوجه عروس هلندی معمولا ۲۰ روزه می کنند که خوب با توجه به اینکه در این سن پرنده هنوز دانه خور نشده است نیاز هستش که بصورت دستی و با سرلاک تغذیه بشه.
متاسفانه خبرهای زیادی مبنی بر مرگ جوجه عروس ها بدستم میرسه که اکثرا بدلیل تغذیه اشتباه با سرلاک و فاسد شدن سرلاک در معده پرنده و مرگ سریع آن اتفاق می افتد.
خوب با این مقدمه کوتاه بریم سراغ آموزش و نکات سرلاک دادن

بیماری ها: ورم چینه دان ، عفونت گوارش و زخم شدن گلو

نوع سرلاک: حتما باید از سرلاک های مخصوص طوطی سانان و عروس هلندی استفاده کرد. سرلاک های انسانی برای گوارش پرندگان مضر هستند.

بعد از فروشگاهها و پزشکان خودشان سرلاک را بسته بندی کرده و به شما میفروشند که موارد تقلب بسیاری در این زمینه مشاهده شده. ممکنه سرلاک دست ساز باشه، مخصوص عروس هلندی نباشه و یا حتی سرلاک تاریخ مصرف گذشته باشه که باعث بیماری و مرگ پرنده میشه. حتما از سرلاک  خارجی برای پرنده استفاده کنید که می تونید از فروشگاه آنلاین بیزیم طوطی هم سفارش بدید.

آناتومی بدن عروس هلندی:
 معده عروس هلندی توسط مجرای باریکی در سمت چپ و در کنار مجرای هوای پرنده قرار گرفته است. یکی از عواملی که هنگام سرلاک دادن باعث مرگ پرنده میشود ورود شلنگ به اشتباه به مجرای هوای پرنده و تخلیه سرلاک در آن است که باعث  خفگی پرنده میشود.

موارد قبل از سرلاک دادن: حتما دقت کنید که چینه دان پرنده خالی باشد، مهم نیست که پرنده غذا طلب میکند، اون درک کافی ندارد…!!!
برای اطمینان از خالی بودن چینه دان جوجه، در سنین بالای بیست روز، انگشت اشاره ی خود را به چینه دان بزنید و اگر برآمدگی حس کردید چینه دان پر است. صبر کنید تا خالی شود و پس از آن به پرنده غذا بدهید.

نکته مهم: حجم بالای غذا نه تنها مفید نیست بلکه باعث گرفتگی مجرای چینه دان و یا گرفتگی مجرای تنفسی جوجه شده و یا باعث تخمیر شدن غذا در قسمت های خارجی چینه دان و مرگ جوجه میشود.

موارد مورد نیاز:
( سرنگ پیستون دار + سر سرنگ فلزی ) یا  ( قاشق مخصوص سرلاک دهی ) یا ( سرنگ پرستار )
دستمال تمیز
اعتماد به نفس

نحوه سرلاک دادن:
روش اول: بوسیله قاشق که معمولا برای جوجه های با سن بالاتر بیشتر کاربرد دارد.

قاشق سرلاک دادن به جوجه پرندگان و طوطی سانان
 دو سمت سر پرنده را گرفته و سرلاک را در قاشق جلوی نوک پرنده گرفته و بخورانید.

روش دوم: بوسیله سرنگ و سر سرنگ فلزی

این روش کمی دشوارتر است اما از سرعت بهتری برای غذا دادن برخوردار است.
در این روش سرنگ را به میزانی که در جدول پایین اشاره خواهم کرد پر کنید، دو سمت نوک را گرفته و با زاویه ۳۰ درجه به سمت چپ نوک وارد کنید تا در معده فرو رود(به عکس توجه کنید)

در این روش سعی شود تمامی غذا را به صورت یک جا به جوجه بدهید تا غذا از چینه دان بالا نیاید.

 

 

نکات:
سرنگ باید پس از هربار غذا دادن به جوجه شسته و خشک شود. نشستن سرنگ باعث فساد مواد غذایی و وارد شدن مواد آلوده در سری بعدی غذا به جوجه و مرگ جوجه میشود.
اگر جوجه غذا را بالا آورد دیگر به آن غذا نداده و برای جلوگیری از خفگی نوک جوجه را تمیز کنید.
زور بسیاری به سر جوجه جهت باز نمودن نوک های آن وارد ننمایید…
هرگز گلوی جوجه را فشارندهید.
برای اینکه نوک جوجه راحت تر باز شود سرنگ را از گوشه ی نوک وارد دهان جوجه کنید.
هرگز از غذای داغ برای جوجه استفاده نکنید.
پس از تغذیه جوجه را زیاد حرکت ندهید.
پس از پایان هر مرحله غذا دادن، حتما منقار جوجه را با یک دستمال تمیز کنی

تلفن مشاوره در مورد سرلاک دادن به پرندگان زینتی  09147367147 جهت عضویت در پیج اینستاگرامی فروشگاه بیزیم طوطی bizim_tuti  مراجعه فرمایید

نحوه سفارش

چطور سفارش بدم؟

سفارش کالا در بیزیم طوطی از طریق ثبت سفارش در وب سایت فروشگاه و یا از طریق دایرکت اینستاگرام و همچنین در پیام رسان واتس آپ و از طریق تماس تلفنی با مدیریت سایت امکان پذیر می‌باشد.

شرایط ارسال چطوره؟

دوستان در نظر داشته باشند که ارسال کالا به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس صورت میگیرد که در ارسال لوازم و مکملها و ویتامینها که وزن و حجم کم دارند ،هیچ محدودیتی وجود ندارد ،اما در مورد ارسال قفس که وزن زیاد و حجم زیاد دارد و نیاز به بسته بندی دارد ،علاوه بر کرایه و تعرفه ثابت که دارند ،هزینه بسته بندی رو این کرایه حساب میشود ،به این علت ارسال قفس به شهرستانها مقدور نمیباشد ،ارسال قفس فقط در داخل کلانشهر تبریز میسّر می‌باشد که از طریق اسنپ انجام میگیرد و کرایه اسنپ زمان دریافت توسط مشتری پرداخت می‌گردد.

پرداخت هزینه

جهت ثبت سفارش ،قبل از ارسال باید تسویه گردد و عزیزانی که از طریق سایت اقدام به ثبت سفارش می کنند ،سیستم به صورت آنلاین شماره حساب و یا درگاه بانکی را به صورت اتوماتیک در اختیار کاربر قرار داده و قابل رویت می‌باشد که هم به صورت مستقیم اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر و یا به صورت آنلاین از طریق درگاه بانکی اقدام به پرداخت مبلغ و تسویه حساب خود می کند،عزیزانی که از طریق واتس آپ و یا دایرکت اینستاگرام اقدام به ثبت سفارش خود می کنند ،در تماس با مدیریت سایت شماره حساب فروشگاه بیزیم طوطی را دریافت می‌کنند.

چرا به شما اعتماد کنم؟

در طول چندین سال متمادی فروشگاه بیزیم طوطی سعی کرده تا از محصولات و مکملهایی جهت عرضه در فروشگاه خود کند که از کیفیت درجه یک و مکملهایی با تاریخ ماندگاری زیاد و اورجینال باشد که همین سیاست و رویه را هم در سایت بیزیم طوطی نیز پیش گرفته و با ارسال سریع و به موقع در کمترین زمان ممکن در جلب رضایت مشتریان را داشته باشیم.

ضمانت چه شرایطی داره؟

ضمانت بیزیم طوطی ،استفاده از مکملها و ویتامینهای با برند معتبر از شرکتهای معروف و قدر که در زمینه پرورش پرندگان زینتی که حرف اول را میزنند و از طریق قانونی و تحت نظارت اداره دامپزشکی وارد کشور میشود را تهیه کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

آیا امکان عودت وجود داره؟

امکان عودت کالا و یا مکمل زمانی امکانپذیر می‌باشد که محصول و سفارشی به صورت اشتباهی از طرف فروشگاه بیزیم طوطی به مشتری ارسال گردد.

درباره بیزیم طوطی

 درباره بیزیم طوطی

تحقیقات بسیاری از دانشمندان و روانپزشکان گواه این مطلب است ،که داشتن حیوان خانگی علی الخصوص ،پرندگان زینتی و طوطی سانان نه تنها مضر نیست بلکه مفید و اثر بخش هست و در درمان بسیاری از بیماریهای روحی و روانی اثر مستقیم و معجزه آسایی دارد.با افتخار اعلام می داریم که سالن تکثیر و پرورش بیزیم طوطی بیش از یک دهه در زمینه تکثیر و پرورش انواع طوطی سانان فعالیت داشته و با کمک و حمایت دیگر دوستان از سال 1395 در زمینه فروش کلیه لوازم و انواع مکملها و ویتامینهای اُرجینال و برندهای معتبر جهانی در حفظ و سلامتی این منقار کج های زیبا و باهوش گام برداشته و نیاز دوستداران این طوطی سانان زیبا را برطرف نموده و امیدواریم بتوانیم قدمی حتی کوچک در تامین نیازها و همچنین ارتقا سطح اطلاعات علاقمندان را فراهم نماییم،در پایان استدعا داریم با انتقادات سازنده ،پیشنهادات ،ایده های نو و خلاق ما را در بهبود کمی و کیفی خدماتمان یاری فرمایید. با تشکر. مدیر گروه بیزیم طوطی

تماس با ما

تماس با ما از طریق دایرکت اینستاگرام، پیام رسان واتس اپ و از طریق تماس تلفنی امکان پذیر می‌باشد.

روش های ارسال کالا

ارسال کالا در کلانشهر تبریز از طریق اسنپ باکس و یا اسنپ و ارسال به شهرستانها از طریق شرکتهای چاپار و تیپاکس و یا تحویل به باربری ها به صورت پس کرایه که مشتری هنگام دریافت سفارش خود ،کرایه مرسوله را حساب می کند.ئ

آدرس فروشگاه فیزیکی

آزربایجان شرقی-تبریز، خیابان عباسی، بالاتر از بیمارستان نیکوکاری، ایستگاه حاج هاشم، جنب بانک ملل، کوی موید، بن بست چهارم، فروشگاه بیزیم طوطی

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های ما‌ باخبر شوید:
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
شماره تماس: 09147367147
آدرس ایمیل: tutibizim@gmail.com

فروشگاه اینترنتی بیزیم طوطی، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

سایت تخصصی طوطی سانان بیزیم طوطی در راستای کمک برای نگهداری بهتر طوطی سانان با تجربه ی تکثیر و نگهداری بیش از یک دهه انواع طوطی ها ،در بین دوست داران طوطی سانان هستیم ،در این سایت علاوه بر گذاشتن تجربیات خود در اختیار شما عزیزان ،سعی کردیم محصولات با کیفیت و درجه یک و انواع مکملها و ویتامینهای شرکتهای معتبر خارجی که مورد نیاز جهت تکثیر و نگهداری این پرندگان زیبا هست را در دسترس شما دوستان قرار دهیم و از شما بزرگواران استدعا داریم تا با نظرات و انتقادات خود ما را در ارتقای سایت یاری فرمایید

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی بیزیم‌طوطی فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین بیزیم‌طوطی می‌باشد.

Cresta Help Chat
ارسال از طریق واتس اپ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.